Menu

Muş Mobese Kameraları Canlı İzle

Mobese kameralari canli izleme merkezi

Ülkemizde 2007 den beri kullanılan ve kullanımı gittikçe yaygınlaşan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu olarak adlandırılan MOBESE güvenlik sistemi bugünlerde polis teşkilatının suç ile mücadelede en önemli kozlarından biridir. Bizler gündelik hayatlarımızı sürdürürken gün içerisinde ortalama 60 kez güvenlik kameralarına yakalanırız.

Bu kadar yaygın olan sistem o kadar ileri seviyelere taşınmıştır ki otomasyon sistemleriyle trafikte radar görevi üstlenip hızınızı tespit edebilir, aracınızın plakasına otomatik olarak ceza gönderebilir. Bu açılardan Türk güvenlik sistemlerinin en çok başvurulan aracı olması beklenilen bir sonuçtur. Hareketli olarak kullanılan kameralar 360 derece dönebilme özelliğine sahip olup 250 – 300 metre arasında net görüntü alabilme özellikleri sunar. Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde ise gece görüşlü kameralar mevcuttur, tam olarak gece görüşü adını taşımayan sistem geceleri bile tam olarak net bir görüntü verebilmektedir.

Muş MOBESE kameraları çok yaygın olarak şehrin belirli bölgelerini kontrol altında tutup sürekli izleyerek kayıt yapsa da henüz turist kameraları denilen canlı internet yayını vererek belirli bölgeleri canlı olarak izleme imkanınız henüz yoktur. Günlük hayatımızda bir çok kameraya yakalandığımızdan bahsetmiştik bu görüntüler her zaman şiddet ve hatalarla dolu olmamakla trajikomik bazı sahnelere sebep olur. Bu tarz bazı görüntüleri paylaşacağımız videolarda bulabilirsiniz.

Söz sizde sizce Muş merkezi dahil olmak üzere Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Varto ilçelerinde halka açık canlı mobese kamera yayını olmalı mı ? yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir