Menu

Mardin MOBESE Kameraları Canlı izle

gizli mobese kamera

Mardin MOBESE Canlı İzle ; Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu, bir diğer adıyla Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ülkemizin 81 ilinde ve bazı ilçe merkezlerinde 2007 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Daha huzurlu bir toplum hayatı oluşturmak adına kullanılan sistem gelişen teknolojiyle birlikte daha da aktif ve faydalı bir şekilde kullanılmaktadır. Trafik kazaları ve ihlallerine ek olarak hırsızlık gibi huzursuzluk verici durumları ortadan kaldırmayı amaçlayan kent emniyet müdürlükleri ve valilikler, bu sistem için büyük yatırımlar yapmaktadır.

Mardin ilinde de MOBESE kullanımı kısa süre önce yaygınlaşmış durumdadır. Mardin halkının can ve mal güvenliğini üst seviyede sağlamayı amaçlayan bu sistemle kentin asayişi daha düzenli bir şekilde takip edilir ve korunur hale gelmiştir. Mardin-merkezde çeşitli stratejik noktalarda kullanım halinde olan MOBESE kameraları 24 saat hizmet vermekte olup herhangi bir olay anında polis ve jandarma gibi güvenlik ekiplerinin ve gerektiğinde ambulans ve itfaiye gibi yardım ekiplerinin kısa bir zaman içerisinde olay yerine intikalini sağlamaktadır. En yeni olarak Mardin’in Savur ilçesinde kullanımına başlanan MOBESE sistemine ait 7 sabit kamera, 7 hareketli kamera, 2 plaka tanımlama sistemi ve 1 bütünleşik termal kamera olmak üzere toplamda 17 kamera aktif olarak çalışır durumdadır.

Mardin ili canlı MOBESE izleme imkânına henüz ulaşamamıştır fakat kayıtlı görüntülere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Mardin’in Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli ilçelerinde halihazırda canlı mobese kamera yayını kamuya açık değildir. Önümüzdeki günlerde kamera yayını canlı olarak halka açılırsa sayfamıza ekleyeceğiz.

Söz sizde mobese kameralar sizce halka açık olarak yayınlanmalı mı? yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

2 Comments
  1. hüseyin 31 Aralık 2014 / Cevapla
  2. Devrim 9 Haziran 2016 / Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir