Menu

Manisa MOBESE Kameraları Canlı izle

Manisa mobese kamerasi kaza goruntuleri

Manisa MOBESE Canlı izle ; Ülkemizde 2006-2007 yıllarında kullanımına başlanan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu giderek yaygınlaşan bir güvenlik sistemi haline gelmiştir. Bu sistem sayesinde trafik kazaları, trafik ihlalleri ve hırsızlık gibi kısa süre içerisinde tespit edilebilmektedir. Böylece polis ve jandarma gibi güvenlik güçlerinin de olay yerine ulaşımı ve müdahalesi daha da çok hız kazanır duruma gelmiştir. Türkiye’nin 81 ili ve onların da bazı illerinde kurulumu ve kullanımı artan MOBESE kameraları halkın güvenliğine büyük katkılar sağlamaktadır.

Manisa ilinde de 2006’da kurulumuna başlanan MOBESE sistemi şehir merkezi genelinde 5 stratejik noktada 18 adet kamerasıyla plaka tanıma amacıyla çalışmaktadır. Diğer önemli 38 noktada ise 41 tane hareketli izleme kameralarıyla birlikte toplam 59 kameradan oluşan bir kablolu altyapı durumu mevcuttur. Şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan ve 24 saat aktif olan kameralar sayesinde o noktalardan geçen bütün araçların plakaları kayıt altına alınıp, veri tabanında taranıp, aracın çalıntı olup olmadığının tespitinin yapılmasını sağlamaktadır.

Manisa ili MOBESE canlı izleme sistemi henüz şehir halkı için mevcut değildir. Fakat uydu görüntüleri ve kaydedilmiş MOBESE görüntüleri bulunmaktadır. Bu görüntülere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Manisa trafik ve mobese kameralarına yansıyan kaza görüntüleri video

Manisa ili ve Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Turgutlu ilçelerinde henüz halka açık canlı mobese kamera yayını bulunmamaktadır. İlerleyen tarihte yayınlar kamuya açılırsa buradan paylaşacağız.

Söz sizde sizce mobese kameralar belediye tarafından halka açık canlı yayın hizmeti vermeli mi ? yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir