Menu

Malatya MOBESE Kameraları Canlı izle

Malatya mobese kamera izleme merkezi

Malatya MOBESE Canlı izle ; 2007 yılından itibaren Türkiye’de etkin olarak kullanılan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu sistemi uzun yıllardır kullanımı yaygın bir sistem olmasa da şuan Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren bir güvenlik sistemi haline gelmiştir. Otomasyon sistemiyle yönetilmesi, verilerin sürekli kaydedilebilir olması ya da bir probleme anında cevap verilebilmesi gibi çok önemli ve etkin artıları olan bu sistem güvenlik ve ilk yardım güçlerimizin en büyük silahı olmuştur.

Malatya MOBESE kameraları canlı izleme imkânı henüz sunmamaktadır. Fakat turist kameraları olarak nitelendirilen bu kameralar olmasa da şehirde trafik ekiplerince kullanılan MOBESE sistemi yılda çok büyük rakamlarda trafik cezası kesmektedir. Plaka tanımlayan bu kameralar aşırı hız ya da ışık ihlalleri gibi konularda trafik ekiplerine yardımcı olurken hırsızlık, gasp gibi suç olaylarında da başvurulan ilk kaynaklardır. Ülkemize gelen bu MOBESE sisteminden sonra trafik suçları oranı giderek azalmıştır. Yayınlanan trafik sonuç raporları açık olarak bunu göstermektedir. Malatya’da da birçok suç vakasını aydınlatan kameralar trafik kazalarının neden ve nasıl olduğunu apaçık gözler önüne sermektedir. Tabiki sürekli olarak kayıt yapan bu kameralara zaman zaman trajikomik görüntülerin yakalanması da doğallığımızı yansıtır.

Malatya MOBESE kameralarının görüntülerini aşağıdaki video’dan ve ilgili bağlantılardan izleyebilirsiniz.

Malatya belediyesi canlı şehir kameraları şuan bakımdadır ve çalışmamaktadır bunun yerine 360 derece ile Malatya sanal tur bağlantısına göz atabilirsiniz. http://www.malatya.bel.tr/360/pano.asp?id=9

Malatya trafik ve mobese kameralarına takılan ilginç kaza görüntüleri video

Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt ilçelerinde henüz kamuya açık canlı mobese kamera hizmeti yoktur. Önümüzdeki günlerde belediyeler tarafından kamuya açık mobese izleme sistemi kurulursa sayfamızdan yayınlayacağız.

Söz sizde sizce mobese kamera yayınları canlı olarak halka açılmalı mı ? yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir